Kodėl džiūsta paprastojo kadagio šakelės?

Dažnai sodyboje augantys paprastieji kadagiai pažeidžiami šakelių džiūties, kurią sukelia grybinės kilmės liga. Šia liga serga paprastieji kadagiai, tujos, kartais ir kiti spygliuočiai augalai. Plintant ligai iš pradžių ruduoja spygliai ant šakelių, ant jų pastebimi maži taškeliai, parudavimas plinta, nudžiūsta atskiros šakelės. Negydant pažeidžiamos atskiros storesnės šakos. Liga pasireiškia ir plinta nuo vasaros pradžios iki lapkričio mėnesio.

Apsauga. Iškirpkite ar įšpjaukite pažeistas šakeles, jas sudeginkite, sugrėbkite ir surinkite (sunaikinkite) nukritusiais ligotas šakeles. Liekanas pokrūmiuose, augalus ir pokrūmius nupurškite vienų iš šių individualiam naudojimui skirtų fungicidų: bordo mišiniu 1 proc. koncentracijos tirpalu (100 g preparato 10 l vandens). Nuo gegužės mėnesio profilaktiškai purškite Previkur 0,15 proc. koncentracijos tirpalu (15 ml 10 l vandens). Profesionaliam naudojimui grybinių ligų kontrolei skirti pereparatai Signum, Topas 0,05 proc. koncentracijos tirpalas (5 ml 10 l vandens) juo galima purkšti esant ne mažesniai kaip +10° C šilumos ir kt. juos naudoti galima vykdant profesionalę veiklą, turint tam leidimus.

Patarimas. Augalus ir ne tik kadagius nuolat stebėkite ir taikykite profilaktines apsaugos priemones. Vegetacijos metu reikia augalus purkšti fungicidais profilaktiškai 3 kartus, šalinti ir naikinti atsiradusias išdžiūstančias, grybinės ligos pažeistas šakeles.

Kauno kolegijos Želdinių ir agrotechnologijų katedros lektorius Donatas Klimavičius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *