Kaip parsisiųsti prekes iš Lenkijos?

Šiame straipsnyje pateikta informacija yra tik bendro pobūdžio, tad neatsakome už įvykusius nesklandumus ar patirtus nuostolius.

Pirkimą vykdykite vadovaudamiesi konkrečios įmonės, suteikusios Jums nemokamai lenkišką adresą, ir el. parduotuvės, kurioje perkate, instrukcijas.

*Siuntimo kaina priklauso nuo adresą suteikusios įmonės, pasirinkto kurjerio, ir prekių svorio bei dydžio.

1 ŽINGSNIS. NEMOKAMO ADRESO GAVIMAS LENKIJOJE

Dauguma Lenkijos įmonių nesiunčia prekių į Lietuvą arba dažnai siuntimo mokestis yra labai didelis. Todėl reikia susirasti lietuvišką įmonę, kuri nemokamai suteikia adresą prekėms priimti Lenkijoje (pvz.: iš Allegro.pl kurjerio) ir už papildomą mokestį per 1-3 d. d. transportuoja į savo sandėlį Lietuvoje. Paiešką galite atlikti Google. Įmonė suteiks nemokamą adresą Lenkijoje, pirkėjo unikalų ID kodą (be šio kodo siunta gali „pasimesti”) ir lenkišką telefono numerį (juo kurjeris susisieks su įmone ir perduos siuntą vežti į sandėlį Lietuvoje). Visada įsitikinkite, kad pasirinkta įmonė gabena augalus ir sėklas, taip pat įmonės patikimumu internete kurdami pirkėjo profilį.

 1. Susisrasti lietuvišką įmonę, kuri suteikia nemokamai prekių pristatymo adresą Lenkijoje.
 2. Prisiregistruoti įmonės tinklapyje ir susipažinti su paslaugų teikimo sąlygomis (taip pat įsitikinti ar gabena augalus ir sėklas).
 3. Nukopijuoti suteiktą adresą Lenkijoje, pirkėjo unikalų ID kodą ir lenkišką telefono numerį.

2 ŽINGSNIS. REGISTRACIJA ALLEGRO.PL PREKYBOS PLATFORMOJE

Tai didžiausia ir saugi prekybos platforma Lenkijoje. Joje prekiauja augalais tiek didžiosios įmonės, tiek smulkūs augalų augintojai. Apmokėti užsakymus patogiausia banko kortele, skirta interneto pirkiniams. Allegro.pl svetainėje galėsite stebėti siuntos kelią iki suteikto adreso Lenkijoje. Siuntai pasiekus tikslą, tą pačią arba kitą darbo dieną ji keliaus į sandėlį Lietuvoje. Jums rūpintis nereikės.

Su suteikto adreso ir kitų duomenų įvedimo ir prekių pirkimo taisyklėmis susipažinkite lenkišką adresą suteikusios įmonės ir el. parduotuvės, kurioje perkate, tinklapiuose.

Apibendrinus prekių užsakymas vyks tokia tvarka:

 1. Prisiregistruosite el. parduotuvės (pvz.: allegro.pl) svetainėje.
 2. Pirkėjo profilyje suvesite suteiktą adresą Lenkijoje (su anksčiau minėtu unikaliu pirkėjo ID kodu) ir suteiktą lenkišką telefono numerį.
 3. Įkelsite prekes į pirkinių krepšelį, pasirinksite pristatymo adresą Lenkijoje ir kurjerį (rekomenduojame rinktis kurjerį su pristatymu į nurodytą adresą – taip prekės atkeliaus greičiau).
 4. Apmokėsite prekes.
 5. Stebėsite siuntos kelią.

3 ŽINGSNIS. PREKIŲ ATSIĖMIMAS LIETUVOJE.

Adresą Lenkijoje suteikusi įmonė parveš prekes į savo sandėlį Lietuvoje ir jus informuos. Parvežimas gali kainuoti nuo 1,99€ Kaina priklauso nuo adresą Lenkijoje suteikusios įmonės kainodaros. Prekių parvežimas dažniausiai užtrunka 1-3 darbo dienas.

Su prekių atsiėmimo iš sandėlio Lietuvoje ir apmokėjimo sąlygomis susipažinkite lenkišką adresą suteikusios įmonės tinklapyje.

Apibendrinus prekių atsiėmimas vyks tokia tvarka:

 1. Įmonė informuos apie parvežtas prekes.
 2. Paskaičiuos parvežimo kainą pagal siuntos svorį/matmenis ar kitus parametrus.
 3. Gavus pranešimą apie parvežtas prekes į Lietuvą, nuvyksite į sandėlį ir apmokėsite parsiuntimo išlaidas (arba apmokėsite internetu ir nuvyksite atsiimti siuntos).
 4. Jei neturite galimybės nuvykti į sandėlį, įmonės siūlo galimybę apmokėti visas pristatymo išlaidas (siuntimo iš Lenkijos + siuntimas Lietuvoje į namus arba paštomatą) internetu. Po apmokėjimo prekes pristatys į namus arba artimiausią paštomatą.

Svarbu! Beveik visi kurjeriai (DPD, Omniva, Venipak ir kt.), teikiantys prekių pristatymo paslaugas iki Jūsų namų ar į paštomatą Lietuvoje, draudžia siųsti augalus. Nepriims jokių pretenzijų, įvykus incidentams (pažeista, nesaugiai pristatyta siunta ir pan.). Dėl to rekomenduojama augalus pasiimti tiesiai iš prekių sandėlio Lietuvoje. Be to, prekių siuntimas Jūsų pageidaujamu adresu ar į artimiausią paštomatą kainuos ir pailgės 2-4 darbo dienomis.

Ko nesisiųsti?

 1. Invazinių augalų.
 2. Lietuvoje retų ir saugomų augalų rūšių.
 3. Augalų, neturinčių augalo paso.
 4. Jautrių transportavimui augalų.

Privalumai:

 1. Rasite augalų, kurių nėra prekyboje Lietuvoje.
 2. Allegro.pl nėra minimalios pirkinių krepšelio sumos.
 3. Allegro.pl nėra prekių pakavimo ar administravimo mokesčių.
 4. Gan greitas parsiuntimas į prekių sandėlį Lietuvoje.

Trūkumai:

 1. Dažnai el. parduotuvėse pateikta informacija yra lenkų kalba.
 2. Tiksli siuntos transportavimo kaina nuo suteikto adreso Lenkijoje iki sandėlio Lietuvoje paaiškėja tik parvežus siuntą.